Tiffany workshop

Tiffany kurz vás zasvětí do tajů tohoto nádherného řemesla. Kurzy probíhají v Ateliéru skla, který se nachází v krásném prostředí malebné obce Tašov v oblasti Českého středohoří, pouhých 10 km od Ústí nad Labem.

Na úvod si stručně řekneme kde, kdy a proč tato celkem mladá technika vznikla. Samozřejmě si přiblížíme druhy a typy materiálů, které budeme k práci potřebovat. Ať už se jedná o skla, cín, měděné pásky, chemii, různé drátky, řetízky a podobně. Nevynecháme ani způsob výběru materiálu pro vlastnoručně vyrobené dílo.

Stranou nezůstanou ani nástroje a pomůcky, bez kterých se při tvorbě neobejdeme. To jsou různé kleště, řezáky, bruska, podložky, páječka, pinzety, pravítka, fixy, tužky, pastelky, které nám usnadní práci.

Poté na řadu přijde technologický postup, tedy postupné kroky, které musíme správné dodržet v daném pořadí, aby nám vznikl krásný předmět vyrobený Tiffany technikou. Dalo by se říci, že tím kapitola může skončit. Tak to ale není. Nesmíme zapomenout ani na bezpečnost při práci. Musíme si uvědomit, že budeme pracovat se sklem a horkou páječkou.

Kdo může přijít na tiffany workshop?

Kurzy probíhají pro všechny věkové kategorie. I pro ty nejmenší, máme připravené navlékání skleněných korálků a výrobu skleněné mozaiky. Aby kontakt se sklem nebyl tak náročný.

Kurzy jsou určené jak pro jednotlivce, rodiny ale také menší skupiny.

Cena tiffany kurzu

Dospělá osoba – 2250,00 Kč
Dítě do 15 let – 1200,00 Kč

Kurz tiffany workshopu lze také darovat formou individuálního dárkového poukazu. Pro bližší informace mně neváhejte kontaktovat.

Tiffany – jako první vždy přichází návrh a výběr vhodného skla
Slinování – skleněná drť, zákaznice si vyrobila vlastní výplň dveří
Tiffany – obalování jednotlivých dílů měděnou páskou
Fusing – vánoční tvoření těch nejmenších
Tiffany – inspirace přichází pozvolným skládáním barevných skel
Tiffany – pájení a kompletace jednotlivých skel
Pracujeme v menších skupinách
Krásné počasí, svěží vzduch a inspirace přichází – letní prázdninové tvoření
Výsledná práce a spokojenost tvůrců
Trpělivost při výrobě vlastního návrhu
Tiffany workshop pro nejmenší
Tiffany workshop pro nejmenší
PopTiffany workshop pro nejmenší
Tiffany workshop pro nejmenší